Среда, 16.01.2019, 18:22
ULTRAS MEREFA
Меню сайта
Мини-чат
200
Главная » 2010 » Сентябрь » 23 » Олександр Ярославський: "Ми не фокусники в цирку, аби дивувати УЄФА"
Олександр Ярославський: "Ми не фокусники в цирку, аби дивувати УЄФА"
20:46

Вiдтодi, як Харкiв iз резервного мiста став приймальним, вiн не полишає вражати «ревiзорiв» УЄФА високими темпами пiдготовки до Євро-2012. Нещодавно з iнспекцiйним вiзитом його вiдвiдав Генеральний секретар УЄФА Джаннi Iнфантiно, який, як i його попередники, поставив «вiдмiнно» аеропорту та стадiону «Металiст». Про успiхи i проблеми мiста на шляху до чемпiонату кореспондентовi «Урядового кур’єра» розповiдає генеральний iнвестор i координатор пiдготовки Харкова до Євро-2012, власник i президент групи DCH, президент футбольного клубу «Металiст» Олександр Ярославський.

— Олександре Владиленовичу, як вiдомо, реконструкцiю головної спортивної арени Харкова було завершено з випередженням графiка i урочисто вiдкрито 5 грудня 2009 року. Але i нинi роботи на «Металiстi» тривають, навiть заговорили про другу чергу реконструкцiї стадiону. Про що йдеться i коли вона завершиться?

— Стадiон справдi урочисто вiдкрили 5 грудня минулого року. Пiсля цього на ньому регулярно проводилися матчi високого рiвня, включаючи фiнал Кубка України, товариський матч української збiрної зi збiрною Литви.

Проте немає межi досконалостi. УЄФА повсякчас проводить новi турнiри, враховує новi футбольнi реалiї i, вiдповiдно, постiйно посилює свої вимоги. Ми були до цього готовi вiд початку, тому деякi побажання УЄФА заздалегiдь «перевиконали». Такий приклад: коли розпочинали реконструкцiю, рiвень освiтлення мав становити 1400 люкс; коли її закiнчували — вже 2000 люкс. А ми одразу зробили освiтлення в 2400 люкс!

Однак усе передбачити неможливо. Зараз ми виконали новi додатковi вимоги: побудували ще кiлька евакуацiйних виходiв, зробили спуски в чашу стадiону комфортнiшими, збiльшили кiлькiсть туалетiв. I 23 липня «Металiст» зiграв свiй перший домашнiй матч у новому сезонi на ще бiльш удосконаленому стадiонi. Утiм, потрiбно розумiти, що життя продовжується, i УЄФА може висунути новi вимоги. I цей процес напевне триватиме аж до 2012 року. Тому говорити про якусь першу-другу-третю чергу не зовсiм коректно.

Коли ви в’їжджаєте в квартиру навiть з найшикарнiшим ремонтом, у нiй все одно доводиться щось удосконалювати. Але кожен забитий цвях не означає нову «чергу» будiвельних робiт.

— Як просувається будiвництво об’єктiв iнфраструктури i реконструкцiї Мiжнародного аеропорту «Харкiв»? Чи будуть вони, як i планувалося, завершенi 2010 року, зокрема перший в Українi сучасний термiнал з потужнiстю обслуговування понад 1300 осiб за годину i споруджений за рахунок приватних коштiв, вкладе них вами?

— Новий термiнал вiдкрився 28 серпня на честь Дня авiацiї України — на три мiсяцi ранiше запланованої дати. I вiн реально зможе пропускати 1300 пасажирiв на годину замiсть 250 осiб, як зараз. А до часу проведення матчiв Євро-2012 (пiсля реконструкцiї iснуючого аеровокзалу i створення спецiального тимчасового термiнала) загальна «продуктивнiсть» харкiвського аеропорту сягне 2550 пасажирiв на годину, цiлком задовольняючи вимоги УЄФА. Коли аеропорт вийде на проектну потужнiсть, Харкiв знову зможе приймати до 2 млн пасажирiв на рiк, вiдправляти i приймати по 150 рейсiв на день. I це вiдкриває величезнi перспективи для розвитку нашого регiону i навiть для сусiднiх областей України та Росiї.

— Як вам вдається неухильно досягати намiчених результатiв? Неймовiрно, але Харкiв демонструє у пiдготовцi до Євро-2012 просто несподiванi темпи.

— Жодного секрету. Просто треба працювати. Менше слiв, бiльше справ. А щодо несподiваних темпiв... Останнiм часом УЄФА не лише хвалить Харкiв, а й застерiгає — ще багато слiд зробити, щоб пишатися досягненнями.

— Харкiвську команду з пiдготовки до Євро-2012 називають професiйною та злагодженою. Ви беззаперечний її двигун i каталiзатор. Як спiвпрацюєте з мiсцевою владою, як

доходите згоди у спiрних питаннях?

— Всi питання вирiшуємо в робочому порядку. Розумнi люди завжди знайдуть спiльну мову. Принаймнi, так було до останнього часу.

— Знаходите взаєморозумiння i спiльну мову з урядом?

— З приходом нової владної команди державне фiнансування з пiдготовки до Євро-2012 покращилося, стало бiльш дiловим: питання i обговорюються, i вирiшуються набагато швидше i результативнiше. Призначений профiльний вiце-прем’єр-мiнiстр Борис Колеснiков зайнявся пiдготовкою країни до турнiру. У нинiшньої центральної влади є розумiння того, що Євро-2012 — не звичайний спортивний турнiр, а один iз тих глобальних проектiв, якi визначать майбутнє країни на багато рокiв уперед. Думаю, суттєвим є i те, що Президент — фанат футболу. Та й в урядi чимало затятих уболiвальникiв. Звичайно, є полiтичнi iнтереси i позицiї, але якщо серце вiддане футболу, то пiдготовку до Євро-2012 ведуть не покладаючи рук.

— Сьогоднi перед мiстом стоїть низка нагальних проблем, вiд розв'язання яких залежить своєчасна i повна пiдготовка до чемпiонату. Назвiть, будь ласка, першочерговi.

— Орiєнтиром для тих, хто готує мiста до прийому Євро-2012, є вказiвки УЄФА. А керiвництво цiєї органiзацiї досить чiтко i однозначно формулює першочерговi завдання на кожному етапi пiдготовки. Сьогоднi для Харкова це — дороги. У нас нинi, на жаль, немає нормальних автошляхiв, є тiльки напрямки. До чемпiонату треба вiдремонтувати не багато не мало — 149 об’єктiв дорожньо-транспортної мережi. З них тiльки в районi стадiону — 54.

Занепокоєння УЄФА викликає питання за другий тренувальний табiр для команд-учасниць ЧЄ-2012, що залишається вiдкритим. На сьогоднi все ще не визначено, на базi якої установи вiн створюватиметься. Звичайно, тренувальна база ФК «Металiст» у селищi Високе рада всiм гостям, але прийняти вiдразу двi команди вона просто не зможе. У футбольному свiтi так не прийнято.

I, нарештi, є проблема з готелями. Вже розпочалося будiвництво п’ятизiркового готелю в центрi Харкова. Це буде один з найсучаснiших i найкрасивiших готелiв в Українi — перший у Харковi, вiд початку спроектований за «п’ятизiрковими» стандартами. Наприкiнцi наступного року готель, вiдповiдно до наших планiв, буде готовий. Тут зможе розселитися велика частина гостей, що представляють так звану «родину УЄФА». Новий готель дасть Харкову 180 зi 198 поки що вiдсутнiх номерiв категорiї 5*, однак цього недостатньо, тому необхiдно активно займатися створенням умов для розмiщення вболiвальникiв. Це одне з найважливiших завдань мiської влади.

— Як ви сприймаєте частi iнспекцiї представникiв УЄФА та їхнi зауваження?

— Iнодi я просто дивуюся реакцiї людей на зауваження та побажання вiд УЄФА. Ця органiзацiя не має завдання когось образити або принизити, зачепити чиюсь хвору амбiцiю. В УЄФА працюють високопрофесiйнi i прагматичнi люди. У них є чiтка мета: на найвищому рiвнi провести Євро-2012. I така сама мета — в України та її приймаючих мiстах. Але ми новачки у справi проведення турнiрiв такого рiвня, а в УЄФА — колосальний досвiд, напрацьованi полiтики та процедури.

— Усi делегацiї УЄФА на всiх об’єктах ви супроводжуєте особисто. Так було i пiд час вiзиту до Харкова головного європейського футбольного iнспектора Джаннi Iнфантiно...

— Моя особиста участь у всiх зустрiчах — це, передусiм, прагнення дати необхiднi пояснення нашим гостям. Вони повиннi мати об’єктивну iнформацiю щодо ситуацiї на певному

об’єктi.

— Чим збираєтеся дивувати i вражати вiтчизняних та зарубiжних «контролерiв» пiд час їхнiх наступних гостин?

— Ми не фокусники в цирку, аби дивувати. Вся пiдготовка наших об’єктiв йде вiдповiдно до затверджених процедур iз дотриманням вимог УЄФА. Графiки заходiв прописанi на багато мiсяцiв наперед. Усi деталi узгодженi. Нi про якi сюрпризи не може бути й мови. Євро-2012 — це серйозний турнiр континентального масштабу. Це робота десяткiв тисяч людей в українських та польських мiстах, а також у Ньонi. Тому треба не дивувати, а працювати, працювати i ще раз працювати.

2012ua.net
Просмотров: 158 | Добавил: ultras-merefa | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Сентябрь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Поиск
Друзья сайта
       
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2019